Auksė Luišaitė – Jauniškė

Mano gyvenimo moto – „Gyvenu, nes šoku“: šokis ar judesys man yra ne tik būdas išreikšti save – tai susitikimas su savimi ir kitais, judėjimas savęs ir savo pažinimo link.

Apie mane

Auksė Luišaitė – Jauniškė

Mano gyvenimo moto – „Gyvenu, nes šoku“: šokis ar judesys man yra ne tik būdas išreikšti save – tai susitikimas su savimi ir kitais, judėjimas savęs ir savo pažinimo link. Šį moto papildo žinojimas, kad kūnas niekuomet nemeluoja, ir tik įsiklausymas į jo siunčiamus signalus man leidžia geriau suprasti savo poreikius, išgryninti norus bei ketinimus, ir svarbiausia – kūne jaustis lyg savo saugiuose namuose.

Daugelį metų buvau šokių grupės LEGENDA vadovė ir choreografė, turiu Šokio pedagogikos profesinio bakalauro diplomą. Be to, esu baigusi Ekonomikos studijas Vilniaus Universitete; devynerius metus dirbau Lietuvos šokio informacijos centre, kur koordinavau įvairius projektus, susijusius su šiuolaikiniu šokiu. Jau virš 20 metų mano kiekvienos dienos palydovė yra meditacija; esu dalyvusi daugelyje terapinių bei asmeninio augimo grupių. 

   

   Šokio-judesio terapijos kelyje esu dešimt metų, kai 2009 m. baigiau pirmąją Dr. Aleksandro Giršono šokio-judesio terapijos programose (plačiau apie kursus skaityti čia). 2017 m. vasarą baigiau 3 metų trukmės  Integruotos darbo su kūnu ir judesio terapijos studijas (ibmt.co.uk), vienerius metus buvau šios mokymų programos asistente. 2019 m. sausio mėnesį tapau diplomuota kūno judesio terapeute ir somatine edukatore (Dip IBMT). Šiuo metu studijuoju Integratyvios ir kūno psichoterapijos institute (www.ikpi.t). Nuo 2018 m. šokio-judesio terapijos studentams dėstau Autentiško judesio bei kūno terapijos modulius.

 

  Nuolatos tobulinuosi įvairiuose seminaruose, nes manau, kad mano pačios asmeninis augimas labai svarbus šiame darbe.

  Mano vedami užsiėmimai (Somatinis šokis®, Autentiškas judesys ir kūno ir judesio terapijos sesijos) – tai kvietimas į stebuklingą kelionę, kurioje įsiklausome į sielą, kalbančią per kūną. Ir čia stebuklai prasideda, nes kūnas – vieta, kurioje galime pailsėti, surasti savo resursus, išgirsti įspėjimus ir atsakymus, pašalinti įtampas, sugrįžti prie savo esmės, išmokti daugiau (pasi)tikėti savimi, savo išskirtinumu. Šioje kelionėje labai skatinama kūno judesio laisvė, kurioje galima būtų išreikšti bei įsisąmoninti potyrius, emocijas, jausmus, kurioje nebūtų vietos savęs lyginimui su kitais ir vertinimams „aš tai darau geriau/blogiau“.Tikiu, kad geriausius rezultatus duoda darbas visose trijuose lygmenyse – kūne, prote ir jausmuose. Tačiau tam mums būtina nurimti ir įsiklausyti į savo vidų.

Trumpametražis filmas apie šokio terapiją Lietuvoje. Filmuota šokio terapijos mokymuose pagal autorinę Alexander Girshon programą. Filmo autorė Daiva Ivanauskaitė.